نکات مهم قبل از هایفوتراپی

قبل از انجام هایفوتراپی باید به نکات مهمی توجه کرد این نکات در تصمیم‌گیری و انجام این کار به شما کمک خواهد کرد:

 بهترین کلینیک و پزشک

برای انجام هر کار ابتدا نیاز است که از متخصص مربوطه مشورت خواست و بهترین تصمیم را با توجه به مشورت‌ها گرفت. هایفوتراپی نیز باید قبل از انجام تحت نظارت پزشک قرار بگیرد و با توجه به صلاحدید پزشک مربوط به انجام آن اقدام کرد.پزشک متخصص ابتدا با بررسی پوست شما به دلایل اصلی پیری زودرس پوستی پی می‌برد و سپس با پیشنهاد دادن بهترین و مناسب‌ترین روش برای شما اقدام به انجام عمل مورد نظر می‌کند.

اینکه پوست شما تا چه مقدار دچار مشکل شده است نشان می‌دهد که چه روشی برای درمان شما مناسب است. از این رو تصمیم درباره ی مناسب‌ترین روش را به پزشک خود بسپارید. گرفتن نتیجه‌ی دلخواه در گرو انتخاب پزشک ماهر و بهترین کلینیک است. پس پیش از اقدام از این دو مورد اطمینان حاصل کنید.

بیشتر بخوانید: تفاوت فیشیال با پاکسازی پوست

مشورت با پزشک

برای اینکه درباره‌ی نکات قبل و بعد از انجام هایفوتراپی اطلاعات پیدا کنید نیاز است که پیش از انجام هایفوتراپی با یک پزشک جلسات مشاوره پشت سر بگذارید. در این جلسات پزشک با استفاده از پرسش‌هایی درباره‌ی بیماری‌های پوستی و بیماری‌های زمینه‌ای شما می‌تواند تشخیص دهد که این روش برای مشکلات شما کارساز خواهد بود یا خیر.

افرادی که دارای بیماری‌های زمینه‌ای هستند نمیتوانند هایفوتراپی انجام دهند. افرادی که دارای بیماری‌های قلبی، بیماری اختلالات سیستم ایمنی، دیابت، خشکی شدید پوست، فلج صورت، کم کاری تیروئید، و کسانی که کمتر از سه ماه از تزریق ژل بوتاکس روی صورتشان می‌گذرد نمیتوانند هایفوتراپی انجام دهند.

بیشتر بخوانید: تزریق چربی بهتر است یا تزریق بوتاکس؟

حضور قبل از هایفوتراپی در کلینیک

وقتی پیش از نوبت خود در کلینیک حاضر شوید دیگر استرس دیرکرد خود را نخواهید داشت همچنین با محیط آشنا شده و استرس شما کاهش می‌یابد. نداشتن استرس در بهتر شدن نتیجه‌ی هایفوتراپی بسیار موثر است.

رعایت فاصله هایفوتراپی با دیگر درمان‌ها

هایفو و لیزر موهای زائد

از آنجایی که انجام هایفوتراپی با دیگر درمان‌ها سازگار نیست بهتر است تاریخ انجام مواردی را کنترل کنید. یکی از این موارد لیزر موهای زائد است. اگر در حال حاضر درگیر جلسات لیزر درمانی هستید پیشنهاد ما این است که بعد از تکمیل شدن جلسات لیزر درمانی به سراغ هایفو بروید.

یا اگر هایفو انجام دادید بهتر از به پزشک لیزر درمانی خود اطلاع دهید تا با ایجاد فاصله بین این دو مورد از عواقب آن جلوگیری کند.

هایفو و تزریق ژل و بوتاکس

یکی از روش‌هایی که معمولا برای برطرف کردن مشکلات پوستی و افتادگی‌ها انجام می‌شود تزریق ژل و انجام بوتاکس است. بین این روش و هایفو باید حداقل ۲ هفته فاصله باشد. این فاصله برای رسیدن زمان تمدید روش قبلی است.

اگر هایفوتراپی انجام داده‌اید و حالا می‌خواهید بوتاکس انجام دهید باید منتظر بمانید تا پوست شما به حالت طبیعی کلاژن بسازد. این موضوع را هم در نظر داشته باشید که بوتاکس به صورت موقت مشکلات پوستی شما را برطرف می‌سازد اما هایفوتراپی مدت زمان بیشتری زیبایی را به پوست شما هدیه میدهد.

پاک کردن آرایش قبل از هایفوتراپی

برای انجام هایفوتراپی ابتدا یک ژل روی صورت شما ریخته و سپس به کشیدن هندپیش میپردازند. اگر صورت شما دارای کرم و آرایش باشد این کار دچار اختلال می‌شود. همچنین بعد از انجام هایفو نیز نمی‌توانید صورت خود را بشویید زیرا بعد از هایفو نباید صورت شما خنک شود به همین دلیل قبل از اینکه به کلینیک بروید آرایش خود را به صورت کامل پاک کنید.

دوش گرفتن قبل از هایفوتراپی

یکی دیگر از نکات مهمی که باید رعایت کنید این است که شما باید این فرصت را به پوست خود بدهید که به صورت تدریجی و در حالت طبیعی خنک شود.

سرخی و گرمای پوست ناشی از امواج اولتراسوند است باید تا زمان برطرف شدن کامل آن برای اینکه سلول ها به فعالیت خود بازگردند شرایط را تحمل کنید و با آب و سرما سعی در خنک کردن صورت نداشته باشید این امر باعث می‌شود که اثر هایفوتراپی از بین برود.

بیشتر بخوانید: بهترین مرکز فیزیوتراپی صورت در پاسداران

سخن پایانی

قبل از انجام هایفوتراپی به این نکته توجه داشته باشید که انجام هایفو به برطرف کردن جای جوش و اسکار‌های پوستی کمک نخواهد کرد. بلکه این روش برای از بین بردن چین و چروک و افتادگی پوست است. همچنین هایفو مانند دیگر روش‌های در کوتاه مدت به نتیجه نخواهد رسید و نتیجه‌ی این کار در دراز مدت روی پوست شما اثر می‌گذارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *